O programie | Instrukcja | Najczęstsze pytania | Pobierz | Zamów


Z dniem 31-12-2021 firma NIX-WARE.COM zakończyła działalność. Nie ma już możliwości zamówienia programów.


Sposób na drukowanie z programów DOS'owych na drukarkach USB pod Windows

Masz dość swojej starej drukarki igłowej?
Nadal korzystasz z programów DOS-owych i nowe drukraki USB nie współpracują z tymi programami!
Oto rozwiązanie dla Ciebie! Zamów już teraz program DOS-print Od razu będziesz mógł korzystać z pełnej wersji programu: po zamówieniu otrzymasz kod aktywacyjny ważny przez 7 dni. W tym czasie ureguluj płatność, aby otrzymać kod bezterminowy.


Wypróbuj wersję demonstracyjną
Aktualna wersja:
1.1.9.37 (EXE 1076 KB)

Przeznaczenie programu

Celem programu jest umożliwienie drukowania programom DOS-owym pod systemem Windows na drukarka ch, które nie są podłączane przez port równoległy, lub na drukarkach, które nie są sterowane kodami sterującymi stosowanymi w programach DOS-owych.
Program umożliwia drukowanie na dowolnej drukarce, która jest poprawnie zainstalowana w systemie Windows:
  • Drukarce podłączonej przez port USB,
  • Drukarce graficznej bez trybu tekstowego,
  • Drukarce sieciowej,

Program DOS-owy musi mieć możliwość przekierowania wydruków do pliku. Jeśli program nie posiada takiej opcji, można zastosować program przechwytujący wyjście na drukarkę i zapisujący zawartość drukowanej strony do pliki, np. prn2file, który można znaleźć w archiwach SimTel.

Program DOSprint monitoruje zawartość wskazanych plików, i każda nowa informacja pojawiająca się w pliku jest formatowana do wydruku i wysyłana na drukarkę zainstalowaną w systemie Windows.
Zawartość pliku jest analizowana pod kątem występowania kodów sterujących i wyjściowa strona jest formatowana tak, aby zachować jak największą zgodność z drukarkami tekstowymi (np. drukarka igłowa).
Dodatkowo w programie DOS Printer jest możliwe skonfigurowanie przekodowania znaków, tak, aby było możliwe drukowanie plików kodowanych np. w standardzie Mazovia na sposób zapisu stosowany w systemie Windows.

Użytkowanie

Prawidłowo skonfigurowany program nie wymaga żadnej obsługi. Po włączeniu automatycznego startu (zakładka Wydruk, pole Autostart) program jest automatycznie uruchamiany i jest widoczny jako ikona w obszarze systemowym (w prawym dolnym rogu ekranu - Tray).
Program monitoruje zapisy do plików i po pojawieniu się nowych danych formatuje je i wysyła do wskazanej drukarki.
Monitorowanie można na jakiś czas wyłączyć poprzez odznaczenie pola Aktywne monitorowanie.
Możliwe jest także ręczne wydrukowanie wskazanego pliku. W tym celu należy na zakładce Wydruk nacisnąć przycisk Drukuj plik i wskazać plik do drukowania.
Wszystkie powyższe opcje są dostępne także z menu po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę w obszarze systemowym (Tray).

Pełną instrukcję obsługi programu znajdziesz tutaj (PDF 266 KB).
Treść licencji na DOS Print (PDF 84 KB).


O programie | Instrukcja | Najczęstsze pytania | Pobierz | Zamów


Copyright © 2001-2008 by Nix-Ware - Paweł Barut.
Ostatnia modyfikacja: 04-01-2022 13:59
Liczba wyświetleń: 1
Valid HTML 4.01!